O NAS

Trykot to manufaktura rodzinna. Pracujemy we dwie – mama i córka. Łączymy doświadczenia dwóch pokoleń i tworzymy unikatowe przedmioty zgodnie z ideą slow fashion i recyklingu. Wiemy, że odpowiedzialne materiały to przyszłość mody. Szyjemy torby, plecaki, gadżety, akcesoria ze starych worków, plandek i innych tkanin pamiętających lata 40. i 50. minionego wieku.

Produkujemy z tkanin, które – tak jak nasze wybory – zostają z nami na lata i które są naprawdę dobrej jakości. To właśnie gatunek materiału sprawia, że nasze produkty będą Ci służyły bardzo długo. Ich cena jest nierzadko wyższa niż tkanin, które wybierają masowi producenci. Ale za tym podwyższonym kosztem idzie gwarancja trwałości.

Kochamy oryginalne rzeczy, które wychodzą daleko ponad przeciętność. Są niepowtarzalne, a przy tym nie przyczyniają się do zanieczyszczenia środowiska. Nie chcemy marnować, chcemy wykorzystywać i przetwarzać. Jesteśmy odpowiedzialne, patrzymy w przyszłość i tworzymy modę na własnych warunkach.

Odpowiedzialna produkcja już dawno przestała być jedną z opcji. Jest koniecznością. I nie jest to tylko nasza decyzja. To także Twoje postanowienie. Od Twoich codziennych wyborów zależy przyszłość planety. Razem możemy zdziałać więcej!

UPCYCLING

Nie kupujemy ubrań na zawsze. Nawet te dobre jakościowo rzeczy w pewnym momencie przestają nam służyć. Te rzeczy nie muszą trafić na śmietnik. Możemy dać im drugie życie.

Upcycling, na którym opiera się działalność marki Trykot, to przetwarzanie surowca w taki sposób, aby powstał nowy produkt o wyższej wartości. Szyjąc torby przerabiamy stare tkaniny, nawet te sprzed kilku dekad – takie jak stare worki wojskowe, lny wojskowe, brezenty wojskowe, worki pocztowe, worki bankowe, stare kilimy, worki wykorzystywane do transportu kawy. Te materiały pochodzą często z lat 40. i 50. ubiegłego wieku.

W ten sposób z zupełniej niepotrzebnej rzeczy można wytworzyć funkcjonalny przedmiot, który posłuży przez wiele lat.

MISJA

W naszej pracy proces tworzenia jest odwrócony, bo najpierw szukajmy wyjątkowych materiałów, a dopiero potem zastanawiamy się nad tym, co można z nich zrobić. Szycie w duchu upcyclingu nie jest łatwe. Wręcz przeciwnie – jest wymagające na każdym kroku ale warto się tak starać. To nie tylko nasza pasja, lecz także świadomość, że wraz z klientami pomagamy planecie.

SZYCIE Z POWIERZONEGO MATERIAŁU

Dbamy o to, by wartościowe tkaniny otrzymały drugie, lepsze życie. Pochylamy się nad już istniejącą rzeczą, bo dobrze wiemy ile energii i trudu kosztowało jej wytworzenie i za wszelką cenę chcemy przedłużyć cykl jej życia. W drugim obiegu rzeczy cenna jest też historia i sentyment, które towarzyszą kurtce po ojcu czy pamiątce po babci w postaci płaszcza. Wychodzimy do Was z propozycją przerobienia Waszej cennej ale mało przydatnej rzeczy ze skory na torbę lub nerkę. Ty wybierasz model torby, kolor i rodzaj dodatków i przesyłasz do nas rzecz do przerobienia a my szyjemy i oddajemy w Twoje ręce upcyklingowy produkt z Twoją historią.

Masz płaszcz, kurtkę lub torbę ze skóry i chcesz z niej uszyć torbę? Napisz! factory@trykot.com

 

BĄDŹmy w kontakcie

Dołącz do newslettera i

skorzystaj ze zniżki na zakupy!